uporaba

Slovenska policija o tangicah in lučeh
09. 06. 2020 13.47Policijska uprava Kranj, ki redno poskrbi za poučne in hkrati slikovite objave na svojem Facebook profilu, je tudi tokrat s pomočjo posrečene primerjave opozorila na resen problem.

Pijani za krmilom: kolesarji velikokrat sami prispevajo k nastanku nevarne situacije v prometu
03. 06. 2020 08.22Čeprav se marsikomu zdi, da je precej manj nedolžno sesti pijan za krmilo kolesa kot za volan avtomobila, pa kolesarji sodijo med ranljivejše udeležence cestnega prometa, zato je tovrstno početje ne samo neodgovorno, pač pa tudi kaznivo. Policija je v samo v mesecu maju pri skoraj 10 odstotkih testiranih kolesarjev ugotovila, da ti vozijo pod vplivom alkohola. To pa je samo del precej porazne statistike.

Ženske, ki se bi jih morali moški izogibati
02. 06. 2020 06.00Priznajmo si. Vsak moški ima v svoji zgodovini odnosov shranjene različne izkušnje z ženskami, med katerimi so pogosto tudi takšne, ki jih želimo čim prej pozabiti. Dejstvo je, da se skozi vse življenje učimo in pri tem zares ne moremo vnaprej vedeti, kaj nam bo prinesel nek odnos. A ko smo v razmerju, ki nas ne osrečuje, ali pa v njem vlada celo nasilje, je več kot očitno čas za prekinitev. Zbrali smo nekaj ključnih tipov žensk, ki se jim je, zavoljo lepšega in bolj stabilnega življenja, bolje izogniti.

Pogovor s strokovnjakom za e-mobilnost: vse, kar morate vedeti pred nakupom električnega skiroja
03. 05. 2020 06.00Z malce zamude je preteklo leto tudi Slovenijo zatresla skirojska mrzlica, potem ko smo na ulicah doživeli pravo invazijo električnih skirojev. Vse skupaj je presenetilo tudi zakonodajalce in ministrstvo za infrastrukturo še do danes ni uredilo zakonodaje, ki bi ustrezala realni situaciji, zato je uporabo e-skirojev po črki zakona še vedno nezakonita, a varuhi reda pri uporabi e-skirojev večinoma zamižijo na eno oko. Motorizirani skiroji so postali pomemben člen urbane mobilnosti in ker je ponudba na trgu pestra, se marsikdo znajde pred dilemo, kateri e-skiro izbrati. Po nasvet in priporočila smo šli k strokovnjaku za e-mobilnost Darjanu Pakižu iz podjetje Robotix, ki je odgovoril na vsa pomembna vprašanja, povezana z električnimi skiroji.

''McGo-Go'': drive-thru striptiz
30. 04. 2020 06.00Zaradi pandemije koronavirusa so morali številni začasno ustaviti svojo dejavnost. Zdaj velja to tudi za številne nočne klube. Pred časom smo poročali, da je nočni bar in restavracija Lucky Devil Lounge iz Portlanda svoje erotične plesalke angažirala za dostavo hrane na dom, kmalu pa so idejo še nadgradili in odprli točko za osebni prevzem z avtomobilom – v slogu verig s hitro prehrano so ponudili storitev prevzema hrane na prevzemni točki. A ta ''drive-thru'' je prav poseben, saj dobite več kot le naročeno hrano.

Bitka žarov: kateri je pravi za vas?
28. 04. 2020 10.42Razmišljate o nakupu novega žara? Marsikdo se pri tem sooča z dilemo – žar na oglje ali žar na plin? Čeprav je to običajno glavna odločitev, je treba pred nakupom poiskati še odgovore na druga vprašanja.

Dr. Andrej Starc: ''Velikost penisa ni nič drugega kot fenomen v sociokulturni interpretaciji''
06. 04. 2020 06.00Kakšna je idealna dolžina penisa in ali to obstaja? Kako stanje zaradi pandemije in ukrepi za zajezitev okužb z novim koronavirusom vplivajo na naše spolno življenje in intimo? Kako doživeti sočasen orgazem? Kje iskati vzroke za težave z erekcijo? Kdaj so težave tako velike, da je obisk seksologa neizbežen? To in vse vmes boste izvedeli v zanimivem in poučnem pogovoru z doc. dr. Andrejem Starcem, docentom javnega zdravstva, seksologom, terapevtom medicinske hipnoze in vodjo Ambulante za integrativno medicino.

Zaščitna maska za gluhe in naglušne
05. 04. 2020 09.16Saj ne, da gluhi in naglušni v življenju zaradi svoje hibe nimajo že dovolj težav, koronavirus in obvezna uporaba zaščitnih mask na javnih mestih sta jim še dodatno otežila življenje. Mlada Američanka je našla rešitev, ki omogoča, da smo zaščiteni in da lahko ti nevidni invalidi še naprej berejo z naših ustnic.

Zato Kacin ne nosi zaščitne maske
01. 04. 2020 17.04''Nošenje mask in uporaba drugih, vsaj improviziranih zaščitnih sredstev, je v zaprtih javnih prostorih v Sloveniji obvezna,'' je v torek dejal uradni govorec kriznega štaba Jelko Kacin, na sredini dopoldanski novinarski konferenci pa se je moral otepati kritik, zakaj govorci med svojimi nastopi ne nosijo maske. Njegovo odgovor na očitke, češ da krši varnostna določila za zagotavljanje varnosti, ki jih je vlada določila sama, vas bo morda presenetil.

Strokovnjak za samoobrambo Robert Lisac: ''Težava današnje družbe je, da se obnaša, kot da nasilja ni''
27. 03. 2020 06.00O pomenu in metodah samoobrambe smo se pogovarjali z Robertom Liscem, ki se z borilnimi veščinami ukvarja že več kot tri desetletja, a čigar znanje in izkušnje močno presegajo znanje borilnih veščin. S svojim delovanjem želi ljudem tudi približati veselje do gibanja. In kaj ljudi pripravi, da se naučijo pravil samoobrambe? Poudarja, da se mnogi začnemo spreminjati šele, ko imamo sami določeno izkušnjo – ko smo npr. žrtev nasilja v družini, na ulici – do njega pa prihajajo tudi moški, ki se pravih moških veščin v dobi frcanja zaslonov niso imeli kje naučiti.

Uporaba smernikov je stvar inteligence, ne upoštevanja pravil!
26. 03. 2020 06.00Uporaba smernih kazalcev je zaradi večje prometne varnosti nujna, kljub temu pa njihovo uporabo marsikdo ignorira. Pa ste vedeli, da je njihova uporaba bolj kot stvar vestnosti in odgovornosti stvar inteligence?

Multimedijski sistemi nevarnejši od vožnje pod vplivom alkohola
26. 03. 2020 06.00Čeprav nam uporaba multimedijskih oz. infozabavnih sistemov, kot sta Android Auto in Apple CarPlay, olajšata, nadgradita, predvsem pa popestrita vožnjo, uporaba tovrstnih sistemov skriva pasti. Še več, raziskava je pokazala, da voznikom povzroča več težav kot alkohol in vožnja pod vplivom psihoaktivnih snovi.

Najpogostejše napake pri uporabi zaščitne maske
25. 03. 2020 07.59Če se te dni zgledujete po politikih in njihovem znanju namestitve osebne oralne opreme, se vam ne piše nič dobrega. Da ne boste ponavljali njihovih napak, smo pogledali, če ne smete delati pri uporabi zaščitnih kirurških mask.

Kadite? Za vas imamo slabo novico v povezavi s koronavirusom!
24. 03. 2020 08.50Kadilci so na splošno bolj dovzetni za okužbe dihal, zato je verjetno, da so tudi bolj dovzetni za okužbo v primerjavi z osebami, ki ne kadijo, opozarjajo na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ). Kot so dodali, trenutno še ni na voljo dovolj dokazov za takšno trditev.

Tudi vi delate to začetniško napako?
16. 03. 2020 12.01Čeprav je večina voznikov prepričanih, da zna pravilno uporabljati krožišča, pa slika s terena kaže drugačno podobo. Kljub temu, da so krožna križišča z vidika varnosti in pretočnosti učinkovit ukrep, pa nepoznavanje pravil – zaradi tega bi na testu pogrnilo veliko slovenskih voznikov – vodi do nepotrebnih konfliktnih situacij in sivih las.

Snowkajt: s padalom po snežnih poljanah
13. 03. 2020 07.05Kitesurfing je še vedno eden najhitreje rastočih poletnih športov za vse generacije, medtem ko zimska različica ostaja v domeni zanesenjakov. A v času, ko so potovanja do toplih morij zaradi pandemije otežena in je voda ob naši obali precej mrzla, smo preizkusili, kakšna je kajtarska alternativa na snegu.

8 stvari, ki jih lahko sami storite za naš planet
08. 03. 2020 06.00V Sloveniji vsako leto povzročimo skoraj devet ton ekvivalenta CO2 izpustov toplogrednih plinov na prebivalca. Za omejitev nevarnih posledic podnebnih sprememb bi morali izpuste zmanjšati na manj kot dve toni na osebo. Čeprav so bili s strani vlad začrtani številni podnebni cilji in vpeljane sistemske spremembe, pa te ne bodo dovolj, če tudi državljani ne bomo pometli pred lastnim pragom in s tem pripomogli k stabilnemu podnebju.

Tudi vi delate to usodno napako pri uporabi pasu?
06. 03. 2020 06.41Varna vožnja se začne s pravilnim delovnim položajem za volanom, v sklop katerega sodi tudi varnostni pas. Čeprav je potrebna zgolj ena poteza, marsikateri potnik nanj pozabi. S tem tvega ne zgolj 120 evrov kazni, ampak tudi svoje življenje. Policisti pri najhujših prometnih nesrečah namreč vedno znova ugotavljajo, da bi bile lahko posledice bistveno blažje, če bi vozniki in potniki dosledneje uporabljali varnostni pas.

Zdravila, ki vam lahko resno škodijo
19. 02. 2020 17.53Jemanje nekaterih zdravil ima lahko grozljive posledice na vaše zdravje in počutje. Preberite, katerim bi se morali izogniti v širokem loku ali se, če je le mogoče, zateči k alternativnim rešitvam.

Navidezna resničnost za privajanje zapornikov na življenje izven zapora
05. 02. 2020 08.16Navidezna resničnost, ki jo v obliki računalniške simulacije omogoča VR tehnologija, ni uporabna zgolj zabavi in igranju računalniških iger, saj je njeno področje uporabe zelo široke in praktične narave – služi lahko tudi za treninge in simulacije (npr. testne vožnje), je del industrije 4.0, ki se uporablja za izdelavo prototipov, uporabna je v medicini in zdravstvu, pri nakupovanju, izobraževanju, v umetnosti in turizmu (navidezni obiski/potovanja), služi za vizualizacija podatkov, vse bolj je vpeta tudi v trg dela (virtualne konference, delo na daljavo). Navidezna resničnost nam torej v mnogočem pomaga tudi v resničnem življenju.

Kakšna je pravilna drža pri sedenju za računalnikom?
31. 01. 2020 07.27Marsikdo od nas večji del delovnega in tudi prostega časa preživi za računalnikom. Čeprav ima delo z računalnikom številne prednosti in nam marsikaj v življenju olajša, pa ima to svojo ceno, ki jo običajno plačujemo z našim zdravjem.

V tem so v Sloveniji najboljši Celjani
30. 01. 2020 11.49Na Turneji mobilnosti bi vozniški izpit ponovno opravila tretjina voznikov, največ v Celju.

Kaj bi se zgodilo, če bi danes nehali uporabljati fosilna goriva?
25. 01. 2020 06.00Že res, da je uporaba fosilnih goriv omogočila razvoj industrije, a že Theodor Roosevelt je dejal, da je njihova uporaba ''kot bi za kurjenje kamina uporabili kose pohištva, ker je to lažje kot iti ven po kup drv.'' Kljub številnim pozivom in pariški zavezi ne storimo dovolj, da bi ustavili globalno segrevanje. A kaj bi se zgodilo, če bi danes prenehali uporabljati fosilna goriva?

''Logično, da jo pokažem, Ferrarija pač ne skrivaš v garaži''
15. 01. 2020 07.58Bolj kot po tem, da je kot prva slovenska hokejska reprezentantka na travi zaigrala v tujini, je Andreja Rituper znana po svojih oblinah, ki jih rada deli z drugimi. Posebej ponosna je na svojo zadnjico in to brez sramu tudi na glas pove.

Kako odpraviti smrčanje enkrat za zmeraj?
20. 12. 2019 08.00Tudi vi celo noč poslušate ‘’žaganje’’ partnerja? Čeprav se zdi, da je nadležen hrup smrčanja težava tistega, ki spi poleg osebe, ki smrči, pa je v resnici smrčanje težava tistega, ki smrči. Ste vedeli, da hrup, ki ga povzroča smrčanje, lahko doseže tudi 90 decibelov, kar je blizu meji o najvišji dopustni meji hrupa na delovnem mestu pri nas.

So kupci pametnih telefonov presiti?
09. 12. 2019 07.00Že nekaj časa po spletu krožijo govorice o telefonu S10 Lite, ki naj bi stal občutno manj od prestižnih S10 in S10+. Vizualno bi bil dražjima modeloma sicer podoben, ceno pa bi Južni Korejci znižali z uporabo šibkejših komponent. Po novem pa se vedno več govori tudi o cenejšem Notu 10 Lite, ki naj bi sledil podobnemu receptu kot S10 Lite. A čeprav nobenega od teh dveh telefonov dejansko še ni na tržišču, mistični napravici ponujata zanimiv vpogled v stanje na trgu.

12 korakov do boljšega spanca
12. 12. 2019 07.00Tretjino življenja prespimo. Zato je kakovosten spanec zelo pomemben. A ni dovolj, da spite predlaganih sedem do osem ur, saj to še ne zagotavlja, da se kakovostno naspite. Spite slabo? Upoštevajte sledeča napotke in vaš spanec bo precej boljši.

Ljubica, miška, srči: Kaj se skriva za ljubovalnimi imeni?
03. 12. 2019 07.44Večina ljudi čuti potrebo po izražanju naklonjenosti z govorico telesa, ljubečim pogledom, objemom in besedami. Ljubkovalnice oz. ljubezenski vzdevki so v partnerstvu zelo prisotni; veljalo naj bi celo, da kažejo na trdnejši odnos. Kako pa vi kličete svojo najdražjo? Z imenom ali kakšnim simpatičnim imenom?

1 na 1 s krožišči: vse, kar morate vedeti o vožnji skozi krožišča
27. 11. 2019 07.24Vozniki, ki dnevno uporabljajo krožna križišča oz. krožišča, kot jim pogosteje pravimo, so priča številnim spornim situacijam. Marsikdo se krožišč boji. Marsikateri voznik bi pogrnil na vozniškem izpitu, če bi ga povprašali, kako jih pravilno uporabljati. Čeprav so krožišča dokazala svoje prednosti, pa prihaja do številnih težav pri uporabi. Zato je na slovenskih cestah vse več kanaliziranih krožišč z nizko betonsko pregrado, ki preprečujejo sporne situacije.

Ikona se vrača
26. 11. 2019 07.48Se še spomnite Motorolinih ikoničnih telefonov na tipke, ki so se tako zadovoljujoče zaprli? Tankega estetskega aparata, ki so ga svojčas imeli po žepih tehnološki navdušenci?